Mieszkanie na kredyt jako inwestycja

Rosnące zainteresowanie kredytowaniem nieruchomości wynika z rekordowo niskich stóp procentowych, utrzymujących się na podobnym poziomie od kilku kwartałów. Czy wpływa to bezpośrednio na chęć inwestowania w nieruchomości na kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny dla klientów inwestycyjnych

Wspomniane we wstępie niskie stopy procentowe mają znaczący wpływ na niesłabnące zainteresowanie zakupem nieruchomości na kredyt hipoteczny. Co więcej, ekonomiści przewidują stały wzrost cen mieszkań. Te dwa czynniki sprawiają, że zakup nieruchomości jest obecnie jedną z najkorzystniejszych form lokaty kapitału. Zastanawiać może jedynie, jak długo trend ten utrzyma się na bieżącym rynku. Z pewnością tak długo, jak długo utrzymają się czynniki ekonomiczne go napędzające. Wzrost stóp procentowych nie jest obecnie przewidywany z uwagi na zahamowanie procesów inflacyjnych.

Wysoka stopa zwrotu

Utrzymujące się niskie oprocentowania kredytów hipotecznych sprzyjają podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości zarówno przez podmioty inwestycyjne, jak i prywatne. Finansowanie nieruchomości kredytem jest coraz bardziej popularne również ze względu na wysoką stopę zwrotu inwestycji, sięgającą nawet 6% rocznie. To znacznie więcej, niż są w stanie zaproponować nam banki za lokaty oszczędnościowe. 

Inwestycja w nieruchomości

Wśród Polaków zauważa się rosnącą świadomość inwestycyjną, sprzyjającą zakupom nieruchomości. Wspomniane niskie oprocentowanie oraz rosnące średnie wynagrodzenie dodatkowo napędzają chęć inwestycji w nieruchomości. Inwestorzy, decydując się na zakup mieszkania na kredyt hipoteczny, słusznie upatrują w swojej inwestycji doskonałej lokaty kapitału oraz znakomitego zabezpieczenia na przyszłość.