Rozwiązania bankowe – jak kuszą swoich klientów

W dzisiejszych czasach instytucje finansowe muszą się sporo natrudzić, aby pozyskać nowego klienta i utrzymać starego. W dobie konkurencji to klient ma pełne spektrum wyboru i od jego widzimisię zależy gdzie założy konto i ulokuje swoje środki. Promocje bankowe służą zachęceniu potencjalnego konsumenta do skorzystania z konkretnych usług.

Bony do sklepów partnerskich

Bardzo często zdarza się kooperowanie pomiędzy dużymi firmami. Ostatnio niektóre banki za założenie konta oferują klientowi bon do sklepu spożywczego. Biorąc pod uwagę, że każdy człowiek co kilka dni jest zmuszony zrobić zakupy, aby egzystować, pomysł marketingowo jest bardzo dobry. Efektem tej współpracy jest pozyskany klient dla banku, a dla sklepu zysk w postaci wydanego bonu. Ludzie, którzy mają dylemat, gdzie założyć konto, bardzo chętnie skorzystają z tego rodzaju bonusu, ponieważ dostaną coś za darmo, na co nie liczyli. Osoby, które chcą założyć konto są potencjalne łatwiejszym klientem do pozyskania, ponieważ mają taką potrzebę i nie trzeba jej rozbudzać. Jednak takiemu człowiekowi można spróbować sprzedać inny produkt finansowy.

Bonus za polecenie

Banki, aby zwiększyć swoje aktywności i obroty wymyśliły płacenie za przyprowadzenie nowego klienta. Ten sposób jest genialny w swojej prostocie, ponieważ bank pozyskuje osobę, która pomaga w rozwoju biznesu za stosunkowo małe pieniądze. Aby uprościć zadanie polecającemu bank proponuje też drobną kwotę dla osoby poleconej. Dzięki temu osoba nie wstydzi się proponować swojej rodzinie czy znajomym takiej usługi, ponieważ wszyscy zarabiają. To bardzo rozsądne ze strony banku. Wsparcie zewnętrzne jest bardzo ważne. Zatrudnienie w dzisiejszych czasach pracownika na etacie jest bardzo drogie. Dodatkowo poszukiwanie klienta przez telefon jest trudne i czasochłonne.