Czy można wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy to prawdziwe wybawienie w przypadku niespodziewanego wydatku. Bardzo często nie możemy pożyczyć pieniędzy od znajomych, czy też rodziny. Problemem mogą okazać się jednak zaświadczenia wymagane przez bank. Załatwienie formalności jest czasochłonne i problematyczne. Trzeba również wspomnieć, że instytucje kredytowe zwykle wymagają zaświadczenia o dochodach, co będzie sporym utrudnieniem dla tych, którzy ich nie posiadają. Jak rozwiązać ten problem?

Kredyt od osób prywatnych

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy to taki, który nie generuje zbyt wysokich kosztów. Czasami bywa jednak tak, że nie możemy skorzystać z oferty banku. Dotyczy to w szczególności osób bezrobotnych, czy też posiadających obciążenie komornicze. Być może dobrym rozwiązaniem będzie kredyt od osób prywatnych. Zwykle nasza historia kredytowa nie jest sprawdzana, a więc nie ma znaczenia, czy posiadamy już niespłacone zadłużenia. Przeciwwskazaniem nie będzie nawet fakt, że znajdujemy się w rejestrze dłużników. Jeśli potrzebujemy gotówki „na już”, to kredyt od osoby prywatnej wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Oczywiście nie zapominajmy o tym, aby przeanalizować warunki współpracy. Ważne jest to, aby całkowity koszt kredytu nie był ekstremalnie wysoki. Warto więc dokładnie sprawdzić RRSO.

Pamiętajmy również o tym, że każde zadłużenie musimy spłacić. Jeśli tego nie zrobimy, to dług szybko zacznie narastać. Może nam być ciężko wyjść ze spirali zadłużenia. W wyborze najlepszego kredytu gotówkowego pomogą Ci porównywarki kredytów gotówkowych.

Kredyty bankowe

Kredyty bez zaświadczeń dość często udzielane są przez banki stałym klientom. Musimy jednak pamiętać, że zwykle nie ma konieczności dostarczania zaświadczenia o dochodach, jednak pozostałe dokumenty musimy przedstawić. Jakie dokumenty są Ci potrzebne jeśli starasz się o kredyty – zobacz tutaj.

Warto więc sprawdzić ofertę banku, gdzie posiadamy konto osobiste. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają pozytywną opinią kredytową. Jeśli znajdujemy się w rejestrze dłużników, to lepiej odpuścić sobie tę opcję już na starcie.